/Files/images/screenshot_21.png

Рекомендації та поради батькам: як підготувати дитину до школи Підготовка дитини до школи – це дуже напружений і відповідальний момент в житті кожного з батьків. Багато хто запитує, що саме необхідно зробити і які кроки зробити для адаптації дітей до нових умов в якості учня. Якщо об'єднати всі поради батькам по підготовці дітей до школи, то можна виділити три основні показники.

/Files/images/rekomendacii-i-sovety-roditeljam-kak-podgotovit_8.jpg

Загальний розвиток Перший показник – це загальний розвиток дитини. До того часу, як малюк сяде за парту, його загальна підготовка повинна мати певний рівень. Це стосується в першу чергу інтелекту, пам'яті та уваги. Поради батькам по підготовці дітей до школи 5-6 років головним чином спрямовані на виявлення наявних знань у дитини і яких-небудь уявлень про навколишній світ, а також на його здібностей проводити дії в розумі і мислити. Довільне керування Другий показник – це довільне керування собою і своїми думками. У дошкільнят дуже яскраве сприйняття, відмінна пам'ять і легко перемикається увагу, але управляти всім цим повною мірою вони не вміють. Запам'ятати щось у всіх деталях і надовго дитина може, якщо його це сильно зацікавило, але зосередитися на тому, що не викликає у нього будь-якого інтересу, дуже важко.

/Files/images/rekomendacii-i-sovety-roditeljam-kak-podgotovit_9.jpg

Вкрай важливо виробити і загострити увагу на цьому вмінні перед вступом до школи. Поради батькам, як підготувати дитину до школи, чітко вказують – він повинен уміти робити не тільки те, що хочеться, але і те, що треба, навіть у той момент, коли це зовсім не цікаво.

Мотиви

Третій показник – це формування мотивів у дитини, що спонукають його до навчання за партою. Тут мова йде не про природному інтересі, яким грішать всі батьки: спілкування з однолітками, ігри та інше, а саме про глибоку мотивації, направляє і є причиною прагнення до отримання знань у школі. Всі ці три показники вкрай важливі для початку успішного навчання дитини.

Фактори готовності до школи

Можна виділити кілька основних факторів, які показують ступінь готовності дітей до шкільного навчання: Фізичний. Є певні норми фізичного розвитку дошкільників, які обумовлюються такими показниками, як вага, зріст, зір, слух, моторика, м'язовий тонус, нервова система і стан здоров'я в цілому. Інтелектуальний фактор. Багато поради батькам по підготовці дитини до школи рекомендують робити наголос саме на цей показник, але тут, головне, не перестаратися і не відбити охоту у юного школяра вчитися. Сюди можна віднести: загальний кругозір дитини, словниковий запас, рівень пізнання навколишнього світу (мислення і логіка). Соціальний фактор. У дітей до початку навчального процесу вже повинна сформуватися особистісна картина всього, що відбувається: соціальна й моральна позиція для спілкування з однолітками і дорослими людьми (Що таке «добре», а що таке «погано»). Емоційний фактор. Вчителі, даючи поради батькам, як підготувати дитину до школи, вважають цей фактор сформованим, якщо школяр вміє ставити собі цілі, намічати якісь плани, приймати рішення і докладати зусиль до їх подальшої реалізації. У загальній сукупності всі ці фактори і показують ступінь готовності дитини до навчального процесу.

Критерії підготовленості

Крім факторів, що впливають на майбутній навчальний процес, можна виділити деякі критерії підготовленості дитини: Фізичний розвиток і координація – готовність рук виконувати дрібні і різноманітні рухи (володіння ручкою, олівцем і пензликом). Передумови до мотивації вчитися – ставлення до навчання, як до важливого і невід'ємного життєвому процесу, інтерес до занять. Поведінка – можливість дотримання шкільного режиму і проста організованість під час уроку. Розумова діяльність – вміння спостерігати за предметами і позначати їх якості, властивості і сторони поряд з логічністю і осмисленим запам'ятовуванням пропонованого матеріалу. Самостійність – спроби знаходити різні шляхи досягнення мети, способів вирішення тієї чи іншої проблеми і вміння обходитися без сторонньої допомоги. Соціум – поради батькам, як підготувати дитину до школи, полягають у розвитку умінь дитини слухати вчителів і товаришів, тобто працювати в колективі. Праця – знання того, що таке працювати, і бажання це робити не тільки для себе, але і для інших, усвідомлюючи відповідальність доручаються завдань. Уміння орієнтуватися – школяр повинен мати уявлення про час і простір, одиницях виміру (годину, день, далеко, близько), а також здатність сприймати ці показники. Багато рекомендації батькам, як підготувати дитину до школи, доводять, що у дітей вже у віці 6-7 років починають працювати всі органи пізнання. Саме в цей період формується початковий обсяг знань і навичок – розвивається логічне мислення, уяву і пам'ять, що дозволяє направляти увагу дитини в потрібне русло: слухати, запам'ятовувати, аналізувати і робити висновки.

Що повинен уміти дошкільник?

Перед тим як сісти за парту, дитина повинна оволодіти деякими знаннями й уміннями. Увага. Протягом 15-20 хвилин вміти виконувати поставлені завдання – зосереджено і не відволікаючись. Знаходити більше чотирьох відмінностей у предметів, вирішувати нескладні приклади за зразком. Вміти копіювати прості предмети – візерунки або руху. Пам'ять. Читати по пам'яті дитячі вірші, запам'ятовувати шість-сім картинок і повторювати в точності озвучені пропозиції з двох-трьох рядків. Мислення. Складання пазлів і мозаїк. Вміти пояснювати явні невідповідності на картинках, знаходити «зайві» предмети серед запропонованих, аналізуючи і пояснюючи свій вибір. Математика. Вміти співвідносити число предметів з цифрами, вважати в прямому і зворотному порядку до десяти. Складати і віднімати за допомогою арифметичних знаків. Мати поняття про довжину предметів, орієнтуватися в часі. Мова. Вміти складати розповіді по картинках або з власного життя не менше ніж на п'ять пропозицій. Правильно вимовляти звуки і розділяти пропозиції на слова. Моторика. Володіння олівцем, ручкою і пензлем. Зображати на малюнку кілька предметів, об'єднаних загальним сюжетом. Вміти розфарбовувати, штрихувати, не виходячи за обведені контури. Знати про пропорції предмета на малюнку (слон і миша) і мати мінімальні навички роботи з зошитами в клітку і лінійку.

Навколишній світ

Рекомендації батькам по підготовці дитини до школи, наведені нижче, дуже багато ігнорують або просто забувають сконцентруватися на них. Але дитина повинна чітко розуміти і знати своє прізвище, ім'я та по батькові, а також імена батьків, назва міста, де він живе, вулиці, столицю своєї Батьківщини, дні тижня, місяці разом з послідовністю і приналежністю до часів року, види флори і фауни ( хижаки, травоїдні, дерева, кущі), а також назва планети, де ми живемо, і її супутника. Не всі поради батькам, як підготувати дитину до школи, підходять для спеціалізованих закладів, але якість відповідей на перераховані вище питання про навколишній світ оцінюється приблизно однаково. Критеріями правильної відповіді на питання вважаються: тато працює доктором, маму звати Смирнова Світлана Олексіївна, замість: тато працює на роботі і маму звати Світлана. Згідно з відповідями на такі прості питання, можна визначити рівень підготовленості дошкільника.

Як підготувати дитину до школи – поради батькам

Для того щоб дитина був підготовлений до навчального процесу і з радістю пішов у перший клас, варто звернути увагу на наступні рекомендації. Не вимагайте від дитини занадто багато чого. Немає сенсу питати про все і відразу. Пам'ятайте, що ваші зусилля у підготовці повинні відповідати загальному рівню розвитку дошкільника, тому немає сенсу навчати його якимось додатковим навичкам зі старших класів. Такі необхідні якості, як акуратність, відповідальність і старанність ніколи не формуються відразу – на це потрібен час і зусилля. Дуже часто дитина потребує простий підтримці з боку дорослої людини.

Помилки і режим дня

Діти завжди мають право на помилку – це властиво всім людям без винятку. Дуже важливо, щоб дитина не боявся помилитися. Багато батьків сварять дітей за це, що призводить до зниження самооцінки дошкільника і боязні зробити неправильний крок. Якщо дитина допустив промах, на нього просто потрібно вказати і запропонувати виправити. Обов'язковою умовою в роботі над помилками є похвала. Навіть за маленький успіх або досягнення дітей необхідно винагороджувати заохоченням. Зверніть увагу і при необхідності збалансуйте харчування дитини, режим дня, час відпочинку і занять. Підлаштуйтеся під майбутній ритм школи і постарайтеся його дотримуватися.

Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
сайт кз " Гарасимівський нвк"

вул. Молодіжна, буд. 5,
93640, Станично - Луганський район, Луганська область,
Україна

Дата останньої зміни 14 Березня 2019

Фотогалерея